Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Lipnik
v 3.25
GMINA LIPNIK
Wiadomości 
   Informacje publiczne 
Komunikaty 
Urząd Gminy 
Wójt 
Z-ca Wójta 
Sekretarz 
Skarbnik 
Rada gminy 
Prawo Lokalne 
Wybory 
Rządowe Centrum Legislacji 
Projekty aktów normatywnych 
Przyjmowanie i załatwianie spraw 
Komórki Organizacyjne 
Jednostki Pomocnicze 
Jednostki Organizacyjne 
Spółki Prawa Handlowego 
Przetargi 
Oświadczenia Majątkowe Kierowników 
Oświadczenia Majątkowe Radnych 
Oświadczena Majątkowe 2002 
Rejestry i ewidencje 
Informacje nie udostepnione 
Programy publiczne 
Kontrole zewnętrzne 
Informacje o Środowisku 
Informacja o majątku publicznym 
Praca 
Sprawy 
Elektroniczna Skrzynka Podawcza 
  wyszukiwarka
  statystyka
  redakcja Biuletynu
  pomoc
liczba odwiedzin
wiadomości: 13981
strona główna: 51238
    strona główna / wiadomości 
   Wiadomości
 
  
 „Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I – III w gminie Lipnik” czwartek , 07/04/2011
 
  

Logo

Wójt Gminy Lipnik w dniu 21.02.2011 r. podpisał umowę o dofinansowanie projektu systemowego pt. „Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I – III w gminie Lipnik” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wdrożenie projektu edukacyjnego zostanie wsparte ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Kwota przyznanego dofinansowania wynosi 80 316,30 zł, co stanowi 100% kosztów związanych z realizacją projektu i przeznaczona jest na doposażenie bazy dydaktycznej szkół w pomoce dydaktyczne niezbędne do prowadzenia zajęć edukacyjnych oraz na przeprowadzenie zajęć dodatkowych dla uczniów klas I – III szkół podstawowych w wymiarze 780 godzin w ciągu 5 semestrów.

Projektem zostały objęte obydwie szkoły podstawowe podlegające organowi prowadzącemu – Gminie Lipnik.

Przystąpienie do Programu wiązało się z przygotowaniem i osiągnięciem w obydwu szkołach podstawowych Standardów I – III określonych w „Zasadach przygotowania, realizacji i rozliczania projektów systemowych w zakresie indywidualizacji nauczania realizowanych przez organy prowadzące szkoły w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”.

Celem głównym projektu jest wyeliminowanie zidentyfikowanych barier u 49 uczniów oraz rozszerzenie umiejętności u 30 uczniów szczególnie uzdolnionych w kontekście dalszego procesu edukacji poprzez indywidualizację procesu kształcenia dzieci z klas I – III przez okres 5 semestrów tj. od lutego 2011 do czerwca 2013 r.

Projektem będzie objętych 50 uczniów (w tym 20 dziewczynek i 30 chłopców) odpowiednio do rozpoznanych potrzeb w zakresie specyficznych trudności w uczeniu się lub zajęć rozwijających uzdolnienia i zainteresowania uczniów. Warunkiem przystąpienia do projektu jest diagnoza specjalisty lub rozpoznanie potrzeb ucznia przez powołany zespół nauczycieli oraz zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na udział dziecka w projekcie.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone następujące zajęcia:

1)     zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji - 180 godzin zajęć;

2)     zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych - 120 godzin;

3)     zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy - 300 godzin;

4)     zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów wybitnie szczególnie uzdolnionych matematycznie ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno – przyrodniczych – 180 godzin.

W sumie w zajęciach weźmie udział 79 dzieci.

Proces rekrutacji przeprowadzony zostanie zgodnie z poszanowaniem zasady równości szans.

Projekt nie zostałby zrealizowany bez wsparcia z EFS. Wartością dodaną projektu jest skuteczna i efektywna realizacja nowej podstawy programowej w szkołach Gminy Lipnik. Rezultaty i produkty przyczynią się do włączenia szkół w realizację nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego, której charakter wymaga wdrożenia kompleksowego programu uwzględniającego indywidualną pracę z dzieckiem w celu wspierania jego osobistego rozwoju.

Projekt jest realizowany na podstawie umowy ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach.

 

Informację wytworzył:

Koordynator projektu: Małgorzata Pietrusińska

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Redaktor: Anna Wójcik

  ostatnia modyfikacja: 07 Maj 2012 - 12:28
  | Historia zmian |
  COPYRIGHT @ ASI Sp. z o.o. 2003 strona główna