RG.I. 7331/11/04 Lipnik, 31.05. 2004r. DECYZJAO USTALENIE LOKALIZACJI INWESTYCJI CELU PUBLICZNEGONa podstawie art. 1 ust. 2, art. 4 ust. 2 pkt 1, art. 50 ust. 1, art. 51 ust.1 pkt 2, art. 60 ust. 1 i art. 54 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80 z 2003 r. poz. 717) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania Administracyjnego ? tekst jednolity (Dz. U. Nr 98 z 2000r. poz. 1071) z późniejszymi zmianami, po rozpatrzeniu wniosku z dnia 10. 05. 2004 r. Inwestora: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie Regionalny Oddział Przesyłu w Tarnowie ul. Bandrowskiego 16 a, 33-100 Tarnów Z upoważnienia Inwestora zostało udzielone pełnomocnictwo: Panu mgr inż. Stanisławowi Czubikowi Dyrektorowi Biura Projektów ? Nafta-Gaz? Sp. z o.o. w Jaśle ul. Ducala 11, 38-200 Jasło USTALAMLOKALIZACJĘ INWESTYCJI CELU PUBLICZNEGODLA INWESTYCJI: montaż nawanialni gazu w stacji redukcyjno-pomiarowej I° w m. Włostów.
1. Warunki i szczegółowe zasady zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy wynikające z przepisów szczególnych: 1) warunki i wymagania ochrony i kształtowania ładu przestrzennego: zamierzona inwestycja celu publicznego może być realizowana na działce nr ew.40/3 zgodnie z wymogami określonymi w ustawie z 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, (tekst jednolity Dz. U. nr 207, poz. 2016 z 2003r. z późniejszymi zmianami) i przepisami wykonawczymi do ustawy oraz przepisami odrębnymi, zawartymi w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 30 lipca 2001r. ?w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać sieci gazowe? Dz. U. Nr 97 z 2001 r. utrzymuje się dotychczasowe przeznaczenie terenu oraz dopuszcza w obrębie istniejącej stacji redukcyjnej montaż kontenerowej instalacji nawaniania gazu. Całość inwestycji zlokalizowana będzie w obrębie ogrodzenia stacji.
2) warunki ochrony środowiska i zdrowia ludzi, dziedzictwa kulturowego gromadzenie na własnej działce odpadu w postaci węgla aktywnego nasyconego oparami odoranta, powstającego przy eksploatacji urządzenia i odbiór przez firmę posiadającą koncesję na utylizację tego typu odpadu, odprowadzenie wód opadowych wg indywidualnego rozwiązania na własnej działce z zapewnieniem pełnej ochrony wód podziemnych i powierzchniowych przed zanieczyszczeniem, odprowadzenie nieczystości płynnych- nie dotyczy, pozostawienie na działce co najmniej 20% powierzchni terenu biologicznie czynnej, przedsięwzięcie nie wymaga sporządzenie raportu o oddziaływaniu na środowisko.
3) warunki obsługi w zakresie infrastruktury technicznej i komunikacji: dojazd do działki z drogi wewnętrznej (dojazdowa do pól) nr ew. 52 od strony północno-wschodniej na dotychczasowych zasadach, zasilanie w energię elektryczną oraz sieć wodociągową ?nie występuje.
4) warunki dotyczące ochrony interesów osób trzecich: Projektowana inwestycja nie może powodować ograniczeń praw osób trzecich, możliwości zagospodarowania i użytkowania terenów sąsiednich zgodnie z przepisami szczególnymi, a w szczególności: ograniczenia dostępu do drogi publicznej właścicielom działek sąsiednich, zanieczyszczenia powietrza, wody i gruntów.
5) ochrona obiektów budowlanych na terenach górniczych: Linie rozgraniczające teren zamierzonej inwestycji wyznaczono na mapie stanowiącej załącznik graficzny w skali 1:500 do niniejszej decyzji w konturze ABCD.
UZASADNIENIEInwestor: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie - Regionalny Oddział Przesyłu w Tarnowie, wystąpił z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji celu publicznego pn: montaż nawanialni gazu w stacji redukcyjno pomiarowej I° w m. Włostów gm. Lipnik.Wnioskodawca przedłożył wymagane dokumenty, wyszczególnione w art. 52 ust. 2 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Strony postępowania zostały zawiadomione o zamiarze budowy i nie wniosły zastrzeżeń. Na terenie objętym decyzją nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w związku z czym, stosownie do przepisów art. 59 ust. 1 ustawy z 27 marca 2003 r o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, inwestycja wymaga ustalenia warunków zabudowy w drodze decyzji. Zgodnie z ustaleniami uchwalonego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, teren projektowanej inwestycji położony jest na obszarze dla którego nie ustalono obowiązku sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego a zamierzenie inwestycyjne jest zgodne z ustaleniami studium. Projektowana lokalizacja inwestycji celu publicznego nie jest przedsięwzięciem mogącym znacząco wpływać na środowisko, nie występuje potrzeba sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko - zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 24 września 2002r w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych kryteriów związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięć do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko (Dz.U. z 2002r Nr 179 poz. 1490) . Stosownie do przepisów art. 53 ust. 3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, została dokonana analiza warunków i zasad zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy, wynikających z przepisów odrębnych oraz stanu faktycznego i prawnego terenu, na którym przewiduje się realizację zamierzenia inwestycyjnego celu publicznego. Analiza i projekt decyzji zostały sporządzone przez mgr Władysława Gurdaka wpisanego na listę Okręgowej Izby Urbanistów z siedzibą w Katowicach pod numerem 2-094/02. U z g o d n i e n i a: Zgodnie z ustawą z dnia 27 marca 2003 r o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U.Nr 80/2003) projekt decyzji nie wymaga uzgodnienia z organami wymienionymi w art. 53 ust. 4. Mając na uwadze powyższe orzeczono jak w sentencji decyzji.
POUCZENIE Realizacja inwestycji wymaga: opracowania projektu budowlanego zgodnie z wymogami określonymi w ustawie z 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, , (tekst jednolity Dz. U. nr 207, poz. 2016 z 2003r. z późniejszymi zmianami) uzgodnienia projektu w Zespole Uzgadniania Dokumentacji Projektowej w Opatowie; uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę wymienionego na wstępie zamierzenia.
Wygaśniecie decyzji następuje jeżeli inny wnioskodawca uzyskał pozwolenie na budowę, a także z dniem wejścia w życie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub jego zmiany, gdy decyzja ta jest sprzeczna z ustaleniami tego planu (art. 65, ust.1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym Dz.U.nr 80 poz.717). Wniosek o pozwolenie na budowę należy złożyć w terminie ważności niniejszej decyzji wraz z oświadczeniem stwierdzającym prawo do dysponowania nieruchomością oraz projektem budowlanym z niezbędnymi uzgodnieniami. Od niniejszej decyzji służy stronom odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kielcach za moim pośrednictwem, w terminie 14 dni od daty jej doręczenia. Odwołanie od decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego winno zawierać zarzuty odnoszące się do decyzji, określać istotę i zakres żądania będącego przedmiotem odwołania oraz wskazywać dowody uzasadniające to żądanie (art.53, ust.6,ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym). Wniesienie odwołania wymaga uiszczenia opłaty skarbowej wysokości 5,00 zł (art.1,ust.1 pkt a ustawy z 9 września 2000r. o opłacie skarbowej Dz.U. nr 86, poz. 960). Przed upływem terminu do wniesienia odwołania decyzja nie ulega wykonaniu (art.130, § 1 KPA). Wniesienie odwołania w terminie wstrzymuje wykonanie decyzji (art. 130 § 2 KPA). A N A L I Z A warunków i zasad zagospodarowania oraz stanu faktycznego i prawnego terenu, związana z postępowaniem o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego na działce nr ew. 40/3 położonej we Włostowie gm. Lipnik.
Wniosek dotyczy inwestycji pod nazwą: ?Montaż nawanialni gazu w stacji redukcyjno-pomiarowej I° w m. Włostów gm. Lipnik.
1. Warunki i zasady zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy wynikające z przepisów odrębnych: zachowanie warunków technicznych zabudowy określonych przepisami ustawy Prawo Budowlane i rozporządzeniami wykonawczymi do ustawy, teren nie jest położony na obszarze objętym ochroną prawną zgodnie z ustawą z 16.10.1991r o ochronie przyrody (Dz.U. Nr 114 poz. 492 z późn.zm) teren nie jest objęty obowiązkiem sporządzenia planu miejscowego na podstawie art. 53 ustawy z 4.02.1994 Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U. Nr 27 poz.96 z późn.)
dla przedsięwzięcia przeprowadzone zostało postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko zgodnie z art.46 ust. 1 ustawy z 27 kwietnia 2001 r Prawo ochrony środowiska (Dz.U. Nr 62/2001 poz.627). Na podstawie stanowiska Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Opatowie z dnia 19.04.2004 znak:SNZ.-5142/52/04 i Starostwa Powiatowego w Opatowie z dnia 22.04.04 znak R.Oś.II.7633-11-2004/ak, Wójt Gminy Lipnik wydał postanowienie z dnia.............znak.......... o odstąpieniu od potrzeby sporządzenia przez Inwestora raportu oddziaływania na środowisko dla przedmiotowej inwestycji.
Stan faktyczny i stan prawny terenu:
działka położona jest po południowo-zachodniej stronie drogi wewnętrznej (dojazdowa do pól) i ma pośredni dostęp do dróg publicznych, teren przewidziany do zabudowy urządzenia nawaniającego o powierzchni działki 0.12 ha jest własnością inwestora, dla przedmiotowego terenu nie jest wymagana zgoda na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze; w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Lipnik uchwalonym uchwałą Nr VIII/63/2001 Rady Gminy w Lipniku z dnia 20 grudnia 2001 r nie został określony obowiązek sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego a inwestycja jest zgodna z ustaleniami studium;
e) na podstawie ustawy z dnia 27 marca 2003 r o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U.Nr 80/2003) planowana inwestycja nie wymaga uzgodnień z organami wymienionymi w art. 53 ust. 4.
|